Jogászválogatott: az első vereség
- válogatott -
Írta: Adminisztrátor
2008. január 07. hétfő, 15:37
Január másodikán válogatottunk elszenvedte első, igen fájó vereségét a bajnoki címre is esélyes Furik csapatával szemben.

ELTE ÁJK - Furik 1-2 (0-0)

A vizsgaidőszak viharai közt, melyek úgy a játékosokat, mint a szakvezetést erősen megtépázták, igen szűk körből került ki a kezdő tizenegy: a Németh - Bódai - Lehoczky - Palojtay - Orbán - Huszár - Barabás összeállítás erősen emlékeztetheti az avatottakat egyik kari klubcsapatunk keretére. Ami tény: a bennfikás szesztestvérek bármkor bármilyen körülnények között mozgósíthatóak, így a válogatott végül (összességében mintegy nettó húsz kilo súlyfelesleggel) ki tudott állni.

Az ellenfél az a Furik volt, amely a jogászcsapat mellett esélyes lehet a végső sikerre, s amellyel évek óta váltakozó sikerrel harcol kari válogatottunk a Mérnök utcai trófeáért: két esztendeje a jogászcsapat, tavaly a Furik lett a bajnok. Sajátos körülmény, hogy rendre a "legrosszabbkor" futunk bele fő riválisunkba, legyen szó akár az alapszakaszról, akár a rájátszásról.

Úgy festett, most sem nekünk áll a zászló, mert míg a Furik békés harmóniában terelgette a labdát, addig a jogászválogatott tagjai (mintha csak klubcsapatuk mezében lennének) igen nyugtalan, morózus hangulatban játszottak. (S ekkor még nagyon-nagyon-nagyon óvatosan fogalmaztunk...)

A mérkőzést magát jobbára csapatunk irányította, ám az sejthető volt, hogy a rangadó tipikus egygólos találkozó. Bár a meccsen végül három gól is esett, az ingerült, indiszponált játék végül valóban vereséghez vezetett. Igazi helyzet nem alakult ki az első félidőben, és csapatunk egyre vesztette a türelmét; a játék mellett (egyesek: helyett) mindennel foglalkoztak, az ellenféltől a csapattárson át a bíróig. Egy jogos kiállítás folytán két percre felvillant a mérkőzés eldöntésének lehetősége, ám az emberelőny tragikus megjátszása folytán (az egy szem zúgó kapufát eredményező, csodálatos Barabás villanáson kívül) még csak kapura lövésig sem jutottunk. Ebben szerepet játszott többek között az is, hogy a kettő percből felet egy (amúgy nyilvánvalóan igen komoly...) bedobás feletti vitával, míg a kiállítást félbevágó félidőt egymás rossz megoldásainak felhánytorgatásával töltötték karunk válogatottjai.

Mivel a kétperces kiállítás második játékrészre eső periódusában sem alakult ki helyzet, a játék a megszokott rakkolós mederben ment tovább. Néhány perc elteltével fordult a kocka: egy jelentéktelen ítéletet Bódai kommentált nyomdafestéket nem tűrően, amiért a játékvezető habozás nélkül kiállította. A Furik gárdája felállt, okosan járatta a labdát és fél percen belül meg is találta a rést a pazsjon. (0-1) Bár még sok volt hátra, az látszott, hogy a rendkívül szervezetten és a jogászoknál sokkal nyugodtabban játszó Furik ellen legfeljebb találni lehet majd gólt... A félidő derekán - a tudósító számára némileg érthetetlenül  - egy bedobást bólintott a kapuba a Furik (0-2), s innentől már nagyon veszett volt a fejsze nyele. Hajtott, brusztolt az ÁJK csapata, de csak egy szerencsétlen öngóllal tudott szépíteni - Barabás lényegében fenéken lőtte a gólvonalon Bódaival birkózó védőt (1-2).

Bár bő hét perc még hátra volt, nem volt átütő erő a Jogászválogatottban (annál inkább indulat: ez utóbbit a berendezés is bánta), és nem is sikerült az egyenlítés.

Valóban szerencsétlen körülmény, hogy egy bejglitől pohos, vizsgáktól nyűgös ÁJK-hoz volt szerencséje a Furiknak, ám ez mit sem változtat azon, hogy a rájátszás során (melybe a bejutott csapatok viszik egymás elleni eredményeiket) minden bizonnyal le kell győznünk a címvédőt a végső siker eléréséhez. Ez koránt sem lehetetlen, ám meglehetősen kényelmetlen szituáció...