Jogászválogatott 2005-2006: Tovább robog a válogatott
archí­v
Írta: Kelemen Miklós
2006. január 18. szerda, 02:00

Folytatja jó szereplését karunk válogatottja a mérnök utcai Világligában. Az újabb győzelmek eredményeként másodikként jutott csapatunk a rájátszásba.

Mérnök Világliga III. forduló

ELTE ÁJK - Motura 6-1 (3-0)

ELTE ÁJK: Szombati- Szentirmay, Palojtai, Juhász- Orbán, Huszár, Csere: Lassu, Lehoczky

Gólszerzők: Orbán (2), Huszár (2), Lassú, Palojtai

Egyre jobban összeér formálódó válogatottunk. Legutóbbi mérkőzését tetszetősen játszva, fölényesen, 6-1 arányban nyerte meg a csapat. A mérkőzés szomorú fejleménye, hogy a válogatottban most debütáló Lehoczky Péter pályára lépése után 9 másodperccel súlyosan megsérült. Külső bokaszalag-szakadással másnap meg is operálták az uzsoki utcai kórházban.  A mérkőzés egyébként nagyszerűen sikerült. Huszár egy szép szóló után szerzett vezetést, amit az első válogatott gólját szerző Lassú Péter egy hatalmas távoli lövéssel növelt. Orbán Balázs is meglőtte a szokásos gólját. A J-Law középcsatára az összjátékban is nagyszerűen vett részt, egyre jobban összeszokik támadó-párjával, Huszárral. Az akciókhoz jól léptek fel a védők is, így nemcsak eredményes, de szemre is tetszetős focit produkáltunk. A második játékrészre kicsit elfáradtak a támadók, akiket Lehoczky sérülése miatt nem is tudtunk frissíteni. Hátul a Szentirmay és Juhász vezérelte védelem továbbra is stabil volt, ezen egy figyelmetlenségből kapott gólt sem változtatott. A második játékrészre az ellenfél is elkészült erejével sorra nyíltak a kontrákból adódó helyzetek. Ha a csatáraink ekkor frissebbek és jobban összpontosítanak a befejezésnél, akár két számjegyű is lehetett volna a különbség. Így is sikerült két gólt szereznünk fordulásból, előbb Huszár, majd egy gyönyörű háromszögelés után Orbán révén. Orbán szokásos lesipuskás-szöglet-gólpassza sem maradt el: Szabó Tamás hiányában most Palojtai volt a játszótárs. A szőke hátvéd egyébként a mezőny legjobbja volt, ki tudja hogyan, de az ellenfél minden támadása átment, pontosabban elakadt rajta. A Harcosok védője legalább harminc alkalommal szerelt vagy szerzett labdát ezen a mérkőzésen. Végignézve a bekk-állományt (Szentirmay, Bódai, Lassú, Juhász) hátvédposzton nemigen lesz gondja a jövőben csapatunknak…   A kényszerű csere miatt a mérkőzés felében ezúttal is négy védővel, középpályás nélkül egy csatárral játszottunk, de ezúttal a támadójátékunk is megütötte a jövőben elvárt színvonalat. A jövő héten szünet következik a Mérnök-Világligában, vagyis legközelebb két hét múlva tudósítunk a csapat újabb csatájáról.

2005. december 8.

Mérnök Világliga IV. forduló

CIB - ELTE ÁJK 2-2 (1-2)

ELTE ÁJK: Németh M. - Szentirmay, Bódai, Juhász - Szabó T., Huszár, Csere: Lassu, Barabás

Gólszerzők: Huszár, Szentirmay

2005. december 22.

Mérnök Világliga V. forduló

ELTE ÁJK - Híd-Unió SE  4-2 (1-1)

ELTE ÁJK: Szombati- Palojtay, Szentirmay, Lassu- Huszár, Orbán, Csere: Bódai, Barabás

Gólszerzők: Orbán, Lassu (2), Szentirmay

Háromhetes szünet után a sorozat ötödik mérkőzésére többen is aznapi vizsgájuk után, vagy a másnapi vizsgára való felkészülés jegyzeteit félretolva szabadultak el. A háromnegyed tízes kezdési időpont nem tántorított el senkit, tulajdonképpen a legjobb összeállításában léphetett pályára csapatunk.  A karácsonyi szünetben elpusztított bejglik és töltött káposzták éreztették hatásukat. Több jó erőnlétűnek tartott játékosunk kért cserét lihegve öt perc után. Lassu Peti először volt kezdő a válogatottban, őt Bódai váltotta (éppúgy, mint a polgári jog vizsgán) a jobbhátvéd posztján. Azt előre tudtuk, hogy a torna utolsó három mérkőzése lesz a legnehezebb, és valóban az ellenfelünk a szélekre kijátszott kényszerítőkkel, háromszögekkel rendszerint védelmünk mögé került. Szerencsére Orbán egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést, így nyugodtabban játszhattuk a bunkerfocit. A félidő végére az ellenfél fölénye góllá érett, döntetlennel fordultunk.A második játékrészre aztán az addig jobbhátvédként bizonytalanul mozgó Lassu gólgyártásba kezdett, melynek nyitányaként egy szép távoli lövéssel megszerezte a vezetést. Védő-kollégája teljesítményét megirigyelve Szentirmay is bezúdított egy szabadrúgást úgy 15 méterről, vagyis a bekkjeink az addigi elszánt védőmunkájuk mellett a góllövés feladatát is átvették. Ekkor az ellenfél jól láthatóan megroppant és kitámadott. Ha csatáraink kicsit pontosabban passzolnak a kontrákból eldönthettük volna a meccset. Sajnos támadóink a kontrákat és az emberelőnyös helyzeteket továbbra sem használják ki jól. Ahogy ilyenkor lenni szokott az ellenfél lőtt gólt, így az utolsó tíz percre újra teljesen nyílt lett a meccs. Azaz lett volna. Lassu ugyanis gyorsan villant. A távoli gólokat megunó védő egy szögletre érkezett jól és közelről növelte ismét kényelmesre az előnyt. A hátralévő időt már sikerült levédekezni, bár Szombatinak néhány bravúrt azért be kellett mutatnia. Ez a mérkőzés is bebizonyította, hogy csapatunk "farnehéz", vagyis a jelenlegi keret elsősorban a védekező játékra ad lehetőséget. A bekkelés nagyon jól megy, de a kontrák kihasználásán és csatáraink hátulról való támogatásán mindenképpen javítani kell. A mérkőzés legjobbja díjat ezúttal megosztva Szentirmay és Lassu között oszthatjuk ki.  2006. január 4.